Piatkový protest bude tichý

Prezident Kiska oznámil, že kandidovať na prezidenta síce nebude, ale z politiky neodchádza. Médiami preleteli články s titulkami “PREDČASNÉ VOĽBY NEBUDÚ”. Ďalšie protesty za slušné Slovensko sa nateraz neplánujú a “spokojný slovenský ľud” už rozmýšľa o dovolenkách a nie o tom, že pred tromi mesiacmi zavraždili novinára, ktorý poukazoval na korupčné kauzy vládnucich strán.

Snažili sme sa dostať tému referenda do médii a čo najviac medzi ľudí. Aj sa to podarilo. Mnoho ľudí nás podporuje, niektorí politici dokonca pridali podpis, ale to je všetko. Pravda je, že sa nám nepodarilo motivovať dostatok ľudí k tomu, aby okrem lajku na facebooku prešli k stiahnutiu hárku a podpisu.

Sme z celej tejto situácie sklamaní. Robíme všetko preto, aby sme dosiahli predčasné voľby a potom sa dozvieme, že niektorí opoziční poslanci sa ani len nezúčastnili hlasovania o skrátení volebného obdobia. Iní zas uvažujú o hlasovaní s fašistami. Toto rozhodne nie je pomoc a rozhodne neťaháme za spoločný povraz.

Piatkový protest bude preto tichý. Jedinou a poslednou šancou, ako dosiahnuť predčasné voľby, nie sú protesty, ale to, že si zoberieme prázdny hárok a prinesieme plný. Kričať na námestí nestačí. Takisto nestačí 100 tisíc podpisov, ktoré sme doteraz vyzbierali.

Na piatkovom proteste sa môžete zapojiť do kampane #NebudemTicho, ktorou chceme aj naďalej poukazovať na to, že Slovensko je na ceste normalizácie.