Musíme sa spojiť naozaj všetci

Opozičné strany Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Sme rodina, KDH, Progresívne Slovensko a SPOLU – občianska demokracia sme dnes pozvali na spoluprácu ohľadom referenda o predčasných voľbách.

Máme záujem zmeniť pomery v tejto krajine k lepšiemu. Rovnako ako opozičným stranám, nám ide o to, aby sme skrátili volebné obdobie vlády, ktorá nerobí žiadne zmeny k lepšiemu a topí sa v korupčných škandáloch. Zastavme spolu normalizáciu Slovenska, ktoré máme radi.

Touto cestou sme pozvali k spolupráci opozičné strany, aby nám pomohli so zbieraním podpisov na vyhlásenie referenda o predčasných voľbách, a to nasledujúcou formou:

1. verejne a aktívne vyzývať svojich členov a sympatizantov, aby si stiahli petičný hárok, podpísali ho spolu so svojimi priateľmi a odoslali nám ho.

2. osloviť svojich členov a sympatizantov, ktorí vlastnia po Slovensku kamenné prevádzky (kaviarne, reštaurácie, obchody), aby sa nám nahlásili za účelom vytvoriť po Slovensku viac zberných miest tejto petície.

Mohli by sme tu menovať problémy, v ktorých sa Slovensko nachádza, ale na to už nemáme čas. Referendum o predčasných voľbách má zmysel iba vtedy, keď ho prezident vyhlási na rovnaký deň s komunálnymi voľbami. Ak sa nespojíme, naša práca je zbytočná.