#nebudemticho

Navonok to vyzerá tak, že revolučná nálada na Slovensku upadla do kómy. Potichu sa začína normalizácia krajiny a namiesto pokory politikov, ktorí majú korupčné maslo na hlave, sme sa po smrti Jána a Martiny dočkali väčšej arogancie. Preto spúšťame kampaň #NebudemTicho.

Prečítajte si aj názor, prečo sa nevypláca byť ticho.

O čom je kampaň #NebudemTicho?

Ak chceme zostať slobodnou a demokratickou krajinou, ktorá patrí do Európskej únie, teraz nesmieme ostať ticho. Cieľom kampane #NebudemTicho je poukazovať na fakt, že súčasná vládna garnitúra začína zastrašovať tých, ktorí sa neboja poukázať na korupciu. Snaží sa ovládnuť verejnoprávne médiá a zabetónovať si „svojich ľudí“ na dôležitých funkciách v celej krajine.

Prokurátora Vasiľa Špirka potrestali, lebo označil Kaliňáka. Ondreja Janíčka zavreli, lebo poukázal na Jankovskú. Novinárke Pavle Holcovej vzali mobil, aby sa dozvedeli, na akých kauzách pracuje. Všetci traja si raz povedali #NebudemTicho, nabrali odvahu a zverejnili príbehy o korupcii. To isté robil Ján Kuciak. To isté už urobilo pár obyčajných slušných ľudí v tejto krajine.

Ako sa zapojiť?

Vyzývame všetkých slušných ľudí, aby sa zapojili do kampane #NebudemTicho. Prelepte si ústa lepiacou páskou, na ktorej je napísaný hashtag #nebudemticho a uverejnite túto svoju fotku na sociálnych sieťach Instagram, Facebook alebo Twitter, tiež s hashtagom #NebudemTicho.

Veríme, že táto kampaň osloví celé Slovensko, že sa do nej zapoja osobnosti, politici, ľudia z ulice aj novinári. Jednoducho každý, kto chce na Slovensku zmenu. Tú docielime vtedy, keď prezident vyhlási referendum o predčasných voľbách na deň, kedy sa budú konať komunálne voľby.

Za kampaňou stoja iniciatívy Hnevám sa a V teniskách.