Ako môžem pomôcť?

Ako môžem pomôcť? A kam mám poslať hárok? Musím ho poslať len plný? 

Denne stretávame ľudí, ktorí sa pýtajú čo môžu spraviť preto, aby sme dosiahli náš spoločný cieľ. Je to veľmi jednoduché. Stačí si vytlačiť hárok, ponúknuť jeho podpísanie ľuďom vo svojom okolí, podpísať sa samozrejme aj sám, a poslať ho poštou.

Kam? Na adresu, na ňom uvedenú, Matej Hložník, Hrdličkova 3, Bratislava, 831 01 alebo na ktorékoľvek zberné miesto z mapky na hlavnej stránke.

Nie je pritom vôbec dôležité, či na ňom bude podpis jeden, alebo pätnásť. Ak sa však 20.000 z nás rozhodne, že podpisov vo svojom okolí nájde 15, petícii už nebude nič stáť v ceste. Odovzdáme ju prezidentovi a poprosíme ho, aby referendum vypísal na deň, kedy sa budú konať aj komunálne voľby.

Sú aj iné možnosti, ako pomáhať? 

Naša spoločná snaha je najmä o čase, o stovkách ľudí medzi vami, ktorí vedia ponúknuť petičný hárok na podpásanie tým, ktorí chcú petíciu „len“ podpísať. Deje sa tak na zhromaždeniach a rôznych akciách. Okrem času je však potrebné aj materiálne zabezpečenie tohto zberu podpisov, hárky samotné, transparenty, tričká, perá, logistika.

Preto ak chcete tejto snahe pomôcť, uvítame ľubovoľný príspevok na účet SK7309000000005142985346, ktorý je transparentný (viď úvodná stráknka) alebo na kampaň na startlabe, kde dostanete aj zaujímavé odmeny.